Pi Sosyal Hizmetler ve Rehberlik
Pi Caffe
Adiyaman Pi Okullari © Tüm Haklari Saklidir.
       Hem bilgisayar sistemini oluşturan donanım birimlerinin yönetimini hem de kullanıcıların işlerini yapmak için gerekli olan programlardır. Yazılım olmaksızın bir bilgisayar sistemi, bir takım elektronik Hem bilgisayar sistemini oluşturan donanım birimlerinin yönetimini hem de kullanıcıların işlerini yapmak için gerekli olan programlardır. Yazılım olmaksızın bir bilgisayar sistemi, bir takım elektronik kartlar, kablolar ve mekanik bazı parçalardan ibaret bir cihazdır. Bir bilgisayar sistemi, üzerine işletim sistemi (Operating Systems) ve onun üzerine de diğer yazılımların yüklenmesi ve çalıştırılmasından sonra gerekli işlevleri yerine getirebilmektedir.
YAZILIM KULÜBÜ
Bilgisayar yazılımları genel olarak 3 ana grupta incelenebilir.

  • Sistem Yazılımları (System Software)
  • Uygulama Yazılımları (Application Software)
  • Web Tabanlı Yazılımlar

Sistem Yazılımları (System Software); Bilgisayarın kendisinin işletilmesini sağlayan, işletim sistemi, derleyiciler (compilers) (Yazılım programında, yazılan programı makine diline çeviren program), çeşitli donatılar (facility) gibi yazılımlardır.

Uygulama Yazılımları (Application Software); Bu kullanıcıların işlerine çözüm sağlayan örneğin çek, senet, stok kontrol, bordro, kütüphane kayıtlarını tutan programlar, bankalardaki müşterilerin para hesaplarını tutan programlar vs. gibi yazılımlardır.

Bütün sistem programları içinde en temel yazılım işletim sistemidir ki, bilgisayarın bütün donanım ve yazılım kaynaklarını kontrol ettiği gibi, kullanicılara ait uygulama yazılımlarının da çalıştırılmalarını ve denetlenmelerini sağlar.

Web Tabanlı Yazılımlar; İnternet kullanımının yaygınlaşması ile web tabanlı yazılımlar yeni bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Peki web tabanlı yazılım nedir? Web tabanlı yazılım, web tarayıcıda çalısan programlardır. (Internet Explorer, Firefox, Safari, Google Chrome gibi)


Pi Okulları olarak yazılım dünyasının ne kadar önemli olduğunun ve yıllar içinde çok daha fazla önem kazanacağının farkındayız ve bu farkındalık sayesinde eğitimimizde yazılıma büyük bir önem veriyoruz.Adıyaman Pi Okulları © Tüm Hakları Saklıdır.
Anasayfa
Kulüpler Hakkında
Yazılım Kulübü
Satranç Kulübü
Gitar Kulübü
Piyano Kulübü
Masa Tenisi Kulübü
Kort Tenisi Kulübü
Bağlama Kulübü
Bale Kulübü
Futbol Kulübü
Ney Kulübü
Güvenlik